یک شرکت ایرانی در ۴ مناقصه بین المللی توانست برنده پروژه های مطالعات سدسازی، احداث نیروگاه برقآبی، آبیاری و زهکشی و انتقال آب شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در روزهای اخیر یک مناقصه بزرگ بین المللی سدسازی در کشور "اوگاندا" برگزار شد که شرکت ایرانی مهاب قدس در رقابت با شرکت های "لاهمایر" آلمان، "هچ" کانادا، "موت-مک دونالد" انگلیس و "پویری" سوئیس توانست رتبه اول را کسب کند؛ در این مناقصه بررسی سیستم مدیریت ایمنی و سلامت دو سد "کاروما" و "ایزمبا" به ایران واگذار شد.

همچنین در همین بازه زمانی، مناقصه بین المللی دیگری در کشور زیمبابوه برگزار شد که این بار نیز این شرکت ایرانی توانست بین کشورهای هندوستان، ایتالیا، و کشورهای آفریقایی بین 6 شرکت برتر قرار گرفته و رتبه اول را کسب کند. در این مناقصه، مطالعات امکان سنجی نیروگاه برقآبی سد "اوزبورن" به این شرکت واگذار شد.

در روزهای اخیر مناقصه بین المللی دیگری در بخش انتقال آب در نیجریه برگزار شد. در این مناقصه نیز شرکت ایرانی مهاب قدس در رقابت با کشورهای انگلیس، آمریکا، ترکیه، لبنان، امارات و مصر، رتبه برتر را کسب کرد و مسئول انتقال آبرسانی در نیجریه شد.

چندی پیش، در کشور ارمنستان نیز در زمینه کشاورزی (پروژه آبیاری و زهکشی) در یک رقابت بین المللی، این شرکت ایرانی توانست رتبه نخست را کسب کند. این رقابت بین شرکت ایرانی مهاب قدس، لاهمایر آلمان، بلژیک، پویری سوئیس و دو شرکت بزرک ارمنستانی و اسپانیایی بود.

به گزارش تسنیم، رضا اردکانیان، وزیر نیرو چندی پیش اعلام کرد که وزارت نیرو رتبه نخست را در صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور دارد. در سال 92 حدود 47 درصد، در سال 93 حدود 62 درصد، در سال 94 حدود 98 درصد و در سال 95 حدود 51 درصد صدور خدمات فنی و مهندسی کشور از طریق وزارت نیرو انجام شد و طی 4 سال گذشته این وزارتخانه رتبه برتر صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور را به خود اختصاص داده است.

منبع:
خبرگزاري تسنيم

ناصر ترکش دوز

نظرات


 

تمام حقوق این وب سایت مطالق به شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس میباشد - © 2017
info@mahabghodss.com · +98-21-2396 ·